Padomi

5 iemesli, kāpēc jūsu mazulis naktī slikti guļ

Pēc bērna piedzimšanas daudziem vecākiem tiek jautāts: “Vai jūs naktī labi guļat?” Galu galā labs miegs ir ļoti svarīgs augošam organismam. Iespējams, ir vairāk nekā viens iemesls, kāpēc jūsu mazulis naktī slikti guļ. Pārbaudiet to!

  • Zīdaiņiem bieži ir vēdera uzpūšanās, kas izraisa bezmiegu. Ja bērnam ir mātes piens, jums ir jādomā par to, ko ēda māte un kādi pārtikas produkti var būt uzkrājuši gāzi zarnās. Ja tā ir formula, varbūt tā nav piemērota?
  • Naktī mazuļa aizkaitināmību var izraisīt arī izsalkums: līdz 18 mēnešu vecumam mazuļiem sākas augšanas lēciens, pēc kura viņi vēlas vairāk ēdiena nekā parasti. Tomēr ir vērts atgādināt vecākiem, ka ēdiens nav vienīgais veids, kā uzlabot miegu, jo tam var būt vairāk nekā viens iemesls.
  • Vecākiem ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizās autiņbiksītes saviem mazuļiem, lai tie justos ērti un nodrošinātu labu miegu. Autiņbiksītes var būt slikta miega cēlonis – jūsu bērns negulēs, ja autiņbiksītes spiež, vai arī negaidīti pamodīsies, ja autiņbiksītēs būs šķidruma noplūde.
  • Daži bērni var aizmigt mūzikas pavadībā, citi var pamosties, dzirdot čukstus. Pārliecinieties, ka naktī mājoklī nav svešu trokšņu (jūs varat vairs nepievērst uzmanību apkures katla rūkoņai, kas var pamodināt mazuli).
  • Mazulis aizmigst nevis tāpēc, ka… grib būt tuvāk mammai! Zīdaiņi tik daudz laika pavada mātes dzemdē, ka viņi pieķeras viņai, un pēkšņa atdalīšana var būt šoks mazajam ģimenes loceklim.

Apsveriet, kuras no šīm problēmām varētu traucēt jūsu mazuļa saldo miegu. Un, kamēr mazie bērni sapņo un mierīgi guļ, vecāki var lasīt! Vai vēlaties vairāk īsu padomu?