Uncategorized @lv

Kā saprast savu mazuli, ja viņš vēl nerunā?

Zīdaiņu vecumā bērni savas emocijas pauž raudādami, taču, iespējams, esat pamanījuši, ka mazuļa raudāšana katru reizi izklausās citādi. Šeit ir īss ceļvedis, kas palīdzēs jums atpazīt, kādu informāciju ar raudāšanu vēlas nodot jūsu bērns.

  • Ja mazulis dažas sekundes raud un tad pēkšņi apstājas, it kā gaidot vecāku reakciju, bērns vēlas aicināt jūs pievienoties un, iespējams, viņam ir garlaicīgi. Ja jūs uzreiz nereaģēsiet, mazulis atkal īsi pīkstēs un pēkšņi pārtrauks runāt. Ja bērns jūs negaida, pēc dažiem šāda veida raudāšanas atkārtojumiem viņš var sākt raudāt histēriski.
  • Arī iepriekš minētais raudāšana var signalizēt par izsalkumu, taču mazuļa kustības palīdzēs jums atšķirt aicinājuma saucienu no izsalkuma sauciena: kad bērns ir izsalcis, viņš pagriežas ar galvu un kņudina.
  • Nepārtrauktais, arvien skaļākais, reizēm pīkstinošais, monotonais raudāšana signalizē par sāpēm: varbūt zobu rašanos, varbūt vēdera slimību. Ir arī gadījumi, kad bērns par sāpēm jūs informē ar klusu, monotonu raudāšanu, bet tas notiek tad, kad bērnam vairs nav spēka skaļi raudāt, ir drudzis, viņam ir apgrūtināta elpošana aizlikta deguna dēļ utt.
  • Vai jūsu mazulis bez iemesla klusi šņauc, glāsta ausis, berzē acis vai laiku pa laikam nopūšas? Viņš vēlas, lai jūs zinātu, ka ir pienācis laiks gulēt.
  • Ja jūsu bērns raud, uzmācas, raizējas, raustās, vicinās vai vicinās, jums jāpārbauda autiņbiksītes, un varbūt ir pienācis laiks tās nomainīt. Ja ceļojat ar automašīnu, jāpārliecinās, vai bērnam ir ērti sēdēt automašīnas sēdeklītī un vai auduma krokas aizmugurē var kaitināt bērnu. Pārbaudiet arī, vai bērnam nav pārāk karsts vai pārāk auksts. To var izdarīt, uzliekot roku uz galvas aizmugures, starp lāpstiņām. Ja zona ir karsta, bērnam jābūt nedaudz izģērbtam.

Lai gan jūsu bērns vēl nerunā, viņš var nosūtīt jums informāciju ar savām kustībām. Galvenās kustības, kas sūta noteiktus ziņojumus, ir:

  • Vai, barojot mazuli, viņš pagriež muguru? Tas varētu būt vēstījums jums par bērna refluksu. Kad mazulis ir satraukts, viņš cenšas sev palīdzēt. Ja šķiet, ka bērna uzvedība nav saistīta ar barošanu, iespējams, viņš vienkārši ir satraukts, un viņu vajag mierināt vai pieskatīt.
  • Aktīva kāju vicināšana var nozīmēt, ka:
    • Nesen viņš ir atklājis savas mazās kājas un iemācījies tās izmantot, lai veidotu pēdas, kas viņam ļoti patīk;
    • Bērns ir kicking un squirming – visticamāk, kaut kas ir nepareizi vai sāp. Varbūt jūsu mazulim ir kolikas vai viņš jums saka, ka ir pienācis laiks mainīt autiņbiksītes.
  • Jaundzimušā mazuļa nenobriedušās nervu sistēmas dēļ tas spiež dūrienus. Viņi atver plaukstas aptuveni 8. dzīves nedēļā. Vēlāk dzīvē saspiesti dūri var liecināt par stresu, bailēm vai pat izsalkumu, jo izsalkuši mazuļi sasprindzina visus ķermeņa muskuļus.
  • Daudzi vecāki uzskata, ka bērna galvas trieciens pret sienu, gultiņas malu vai zemi ir traucējošs. Šī darbība parasti liecina vecākiem, ka mazulim ir garlaicīgi. Tomēr, ja bērns turpina dauzīt galvu pret zemi vai sienu, kad jūs mēģināt viņu ieinteresēt citās aktivitātēs, vai ja viņš nepievērš jums uzmanību, jāinformē pediatrs.
  • Vai jūsu mazulis glāsta vai velk jums ausis? Neuztraucieties, ne vienmēr vecākus biedē ausu infekcijas. Bieži vien mazuļi velk vai glāsta savas ausis, lai gulētu vai nomierinātu sevi zobu griešanas laikā. Vai varbūt jūsu mazulis tikko ir atklājis, ka viņam ir ausis, un vēlas tās izbaudīt?
  • Ceļgalu pietuvināšana vēderam signalizē par diskomfortu vēderā. Jūsu mazulim var būt gāzu vai aizcietējums. Jūs varat viņam palīdzēt, pārliecinoties, ka pēc katras barošanas bērns snauž. Jūs varat maigi glāstīt mazuļa vēderiņu, ar plaukstu griežot apļus pulksteņrādītāja kustības virzienā, vai arī varat veikt vingrinājumu, lēnām piespiežot mazuļa ceļgalus pie vēdera, dažas sekundes noturot un atkal atkārtojot tās pašas kustības. Šis vingrinājums palīdz atbrīvoties no uzkrātās gāzes.