Uncategorized @lv

Kāpēc ir svarīgi izvēlēties dabīgus produktus bērniem?

Kodėl svarbu rinktis natūralius produktus vaikams?

Pieaugot sabiedrības informētībai, veselīgu un bioloģisku produktu lietošana, izvēle un uzticamība kļūst arvien svarīgāks jautājums. Diemžēl ne visi ražotāji visā pasaulē ņem vērā ietekmi uz cilvēku veselību un vidi. Tāpēc cilvēkiem ar noslieci uz alerģiskām reakcijām un bērniem vajadzētu lietot pēc iespējas dabīgākus un sertificētus produktus.

Kādi produkti satur kaitīgas vielas?

Pieaugot ādas un elpošanas ceļu slimību skaitam, cilvēki sāk pievērst lielāku uzmanību savam uzturam, videi un dzīvesveidam, lai meklētu alerģisku reakciju cēloņus. Tos var atrast gandrīz visur, bet svarīgākie, kam jāpievērš uzmanība, ir šādi:

  • ēdieni un dzērieni;
  • traukus, ko izmantojat uzglabāšanai, gatavošanai un ēdienreizēm;
  • ko jūs valkājat (bērnu autiņbiksītes, drēbes);
  • kādu kosmētiku, tīrīšanas un sadzīves līdzekļus lietojat sev un saviem bērniem;
  • jūsu mājas vide – mēbeles, mēbeles, gultas veļa u. c;
  • pelējuma. Tas ir “dabas produkts”, kas ir kaitīgs cilvēka veselībai.

Šķiet, ka briesmas slēpjas it visur… Taču tas ir jādara apzināti un bez bailēm. Izvēlieties vislabvēlīgāko un drošāko. Attīstoties nozarei, mūsu organismiem ir jāpielāgojas, taču nevajadzētu akli uzticēties visam, kas tiek piedāvāts.

Kā zināt, vai dabīgais produkts ir drošs un piemērots bērniem?

Pie dabīgiem produktiem pieder dārzeņi, augļi, graudaugi u. c., kā arī citi produkti, uz kuru iepakojuma ir norāde “dabīgi”, bet vai tie patiešām ir droši veselībai?

Dabas produkta klasifikācija negarantē tā kvalitāti. Dārzeņus, salātus vai graudaugus var mēslot, nepārsniedzot likumā noteiktos ierobežojumus, taču tas nepasargā jutīgākos organismus no nelabvēlīgas ietekmes. Tāpēc vislabāk ir izvēlēties bioloģiskus, sertificētus produktus.

Ja izvēlaties dabīgus pārtikas produktus, pievērsiet uzmanību aprakstam vai jautājiet pārdevējam.

Saskaņā ar Eiropas Savienības tiesību aktiem jebkura uzturviela, kas netiek izmantota kā pārtikas produkts vai pārtikas produkta sastāvdaļa, tiek klasificēta kā piedeva[1]. Tie var būt, piemēram, saldinātāji, konservanti, krāsvielas vai antioksidanti. Valsts pārtikas un veterinārais dienests norāda, ka pārtikas piedevas nedrīkst izmantot “neapstrādātos pārtikas produktos un pārtikas produktos, kas paredzēti zīdaiņiem (no dzimšanas līdz 12 mēnešiem) un maziem bērniem (no 12 mēnešiem līdz 3 gadiem)”.[2]

Arī kosmētika, tīrīšanas līdzekļi un citi nepārtikas produkti tiek iedalīti dabīgos un bioloģiskos produktos. Produktu var dēvēt par dabīgu, ja dažas vai visas tā sastāvdaļas nav sintētiskas. Diemžēl augu izcelsmes sastāvdaļas var nebūt audzētas bioloģiskos apstākļos, tāpēc, ja vēlaties justies droši, pērkot produktus saviem mazuļiem, izvēlieties sertificētus produktus.

Kādi ir dabīgās un organiskās kosmētikas un tīrīšanas līdzekļu draudi?

Augstvērtīgākā organiskā kosmētika neaizsargā pret alerģiskām reakcijām. Gan bērna, gan jūsu āda var reaģēt uz augu ekstraktiem, ēteriskajām un bāzes eļļām.

Zīdaiņiem un maziem bērniem ieteicams izvēlēties viņu vecuma grupai piemērotus un dermatologa pārbaudītus produktus.

Aromterapeiti norāda, ka zīdaiņiem un maziem bērniem var izmantot tējas koka, kumelīšu, lavandas un mandarīnu ēteriskās eļļas. Tos var izmantot bērnu kosmētikas vai veļas mazgāšanas līdzekļu bagātināšanai. Ja vēlaties pagatavot eļļu maisījumu vai tvaicēt telpas, konsultējieties ar pārdevējiem vai pat ar savu ģimenes ārstu.

Dabiski un bioloģiski produkti drošai bērnībai

Mūsdienās tehnoloģijas strauji attīstās, un zīdaiņiem un bērniem paredzēto izstrādājumu kvalitāte nepārtraukti uzlabojas. Tāpēc, iegādājoties autiņbiksītes, kosmētiku, tīrīšanas līdzekļus, mājsaimniecības preces u. c., pievērsiet uzmanību ražotāja reputācijai un sniegtajai informācijai. Ja kvalitāte atbilst visaugstākajiem standartiem, tad produkts var būt pat ievērojami labāks par dabīgo.

Ja vēl neesat izvēlējies visuzticamākos produktus, esiet modrs un ziņkārīgs, jo dažkārt aiz trāpīgām mārketinga frāzēm slēptās sastāvdaļas nav augstākās kvalitātes.