Padomi

Ko darīt, lai palīdzētu jaundzimušajam labi gulēt?

Jaunie vecāki bieži saskaras ar lielu problēmu – viņu bērns neatšķir dienu no nakts. Tas rada miega ritma problēmas bērniem un arī vecākiem: bērni pamostas nakts vidū, gulēt jutīgi utt. Labā ziņa ir tā, ka šo problēmu var atrisināt ļoti vienkārši, izveidojot bērnam pareizus miega paradumus. Viss, kas jums nepieciešams, ir pacietība!

Rotaļas ar gaismu var palīdzēt mazulim atšķirt dienu no nakts. Dienas laikā ielaist istabā pēc iespējas vairāk dabiskās gaismas un daudz pastaigāties ārā, lai bērns saprastu, ka ir diena. Pat tad, kad bērniņš gulstas gulēt pusdienlaikā, tas jādara pilnā apgaismojumā. Ja vien bērnam nav problēmu aizmigt dienas laikā, varat atstāt gaismu ieslēgtu mazliet retāk.

Vakarā, 2-3 stundas pirms gulētiešanas, pieklusiniet gaismu, lai bērns zinātu, ka ir nakts laiks, un pierastu pie tā. Kamēr bērns nav pieradis gulēt visu nakti un joprojām mostas, neieslēdziet gaismu un netraucējiet viņu pie gaismas. Tas izjauca viņa diennakts un nakts uztveri.

Ielieciet mazuli gultiņā, kad viņš ir miegains, bet ne pilnībā aizmidzis. Tādējādi viņš iemācīsies aizmigt pats, bez šūpošanās.

Izvairieties no tūlītējas skriešanas, lai nomierinātu bērnu, kad viņš pamostas. Bieži vien bērns miegā sāk raudāt un bļaustīties, bet pēc tam ļoti ātri nomierinās un atkal iemieg dziļā miegā. Padzirdinot bērnu, tiklīdz viņš sāk raudāt, jūs pieradināsiet viņu pie pamošanās naktī un viņš to darīs visu laiku. Tomēr, ja dzirdat, ka bērns patiešām ir pamodies, negaidiet pārāk ilgi un dodieties viņu nomierināt vai iemidzināt. Bērns, kurš raud pārāk ilgi, var pilnībā pamosties un viņam būs ļoti grūti atkal aizmigt.

Izvairieties no acu kontakta ar bērnu, kad jūs viņu nosmacējat. Jā, tas izklausās diezgan dīvaini, bet tas signalizē mazulim, ka ir pienācis laiks spēlēties un tikt uzrunātam. Tas neļauj tam nomierināties un “ieslēgt” miega režīmu.
Vecākiem ir ļoti svarīgi labi izgulēties, jo tas nosaka bērna vispārējo veselību un garastāvokli. Un, ņemot vērā, ka labs miegs mazulim nosaka arī vecāku miegu, tas ir vēl vairāk tā vērts!