Uncategorized @lv

Bērnu mutes dobuma higiēna un zobu aprūpe

Zīdaiņiem zobi sāk attīstīties vēl dzemdē. Zīdaiņi piedzimst ar 20 zobu armiju, kas slēpjas zem smaganām. Bērnu zobu kopšana kļūst par īstu izaicinājumu māmiņām, īpaši tām, kurām ir pirmdzimtais. Ir svarīgi, lai bērns pierastu pie labas zobu tīrīšanas rutīnas, pirms sāk izšķilties piena zobi. Kamēr zobi vēl ir paslēpti, ik pa brīdim ar mīkstu drāniņu masējiet smaganas. Lielākajai daļai mazuļu pirmie zobi parādās no 6 līdz 10 mēnešiem. Mutes dobuma veselība ir īpaši atkarīga no zobu kopšanas zīdaiņa un bērna vecumā, tāpēc ir svarīgi par zobu higiēnu rūpēties jau no mazotnes.

Pirmos zobus tīriet divas reizes dienā (no rīta un vakarā). Ir svarīgi izvēlēties pareizo suku. Lai nodrošinātu kvalitatīvu zobu higiēnu mazulim no 6 mēnešu vecuma, zobu birste ar mīkstiem sariņiem un noapaļotu galu ir labākais veids, kā nodrošināt labu zobu higiēnu. Šī ir birste, kas rūpīgi iztīrīs katru jau izveidojušos zobu! Zīdaiņiem līdz 18 mēnešu vecumam zobus ieteicams tīrīt ar zobu birsti, kas samitrināta tikai ar ūdeni.

Bērniem, kas vecāki par 18 mēnešiem, zobu kopšanai var izmantot zobu pastu ar zemu fluorīdu saturu. Šādā gadījumā uz zobu birstes uzklājiet zirņa lieluma daudzumu zobu pastas un maigi, bet rūpīgi notīriet zobu priekšējo un aizmugurējo daļu. Aptuveni 2 gadu vecumā bērns jau pats spēj paturēt zobu birsti, tāpēc ļaujiet viņam sākt darīt visas šīs lietas pašam, protams, ar jūsu uzraudzību. Ne visiem zobu tīrīšana ar suku ir iecienītākā procedūra, taču, izmantojot pareizos instrumentus un tīrīšanas metodi, jūs varat panākt izmaiņas! Dariet to kopā. Pasēdiniet mazuli klēpī, turiet birstīti rokās un apļveida kustībām maigi tīriet abas zobu puses, jo jūsu mazulis vēl nespēj to labi izdarīt pats saviem spēkiem. Nebaidieties ļaut bērnam spēlēties ar zobu birsti un mudiniet viņu pēc procedūras izspļaut zobu pastu. Īpaši svarīgi ir palīdzēt bērniem līdz 7 gadu vecumam rūpīgi tīrīt zobus un pārliecināties, ka viņi to dara labi.

Zobu tīrīšana no agras bērnības ne tikai nodrošina labu mutes dobuma higiēnu un pareizus ieradumus, bet arī samazina zobu bojāšanās risku. Padariet zobu tīrīšanu jautru un rotaļīgu!